بتن هاى تاشو
بتن هاى تاشو
این سیستم جدید ممکن است بزرگترین ابداع بشر بعد از مدتهاى مدید پس از اختراع جهانى شده ى آجر خاک رسى قرمز ، در صنعت ساخت و ساز باشد.
 این سیستم جدید ممکن است بزرگترین ابداع بشر بعد از مدتهاى مدید پس از اختراع جهانى شده ى آجر خاک رسى قرمز ، در صنعت ساخت و ساز باشد.
یک واحد یکسان ، متشکل از چهار قطعه ، به شکل یک عنصر ساختارى محکم و سخت ، در کنار هم به صورت یک مجموعه چیده مى شوند و این چیزى کمتر از یک انقلاب در متریال نیست.
این ابتکار جدید که توسط
“درور بنشتریت” طراحى شده است ؛ پس از سالها در کنار هم قرار دادن روابط هندسى و روشهاى ساخت در ساختمان بدست آمده است.
این سیستم فوق العاده ساده ، به عنوان یک بلوک گرانش محور ، کاربردهاى فراوانى بیش از آنکه بتوانید متصور شوید ، خواهد داشت.
میتوان از آن براى ساخت پناهگاههاى اضطرارى کوتاه مدت استفاده کرد و یا در ساخت پل براى مسافتهاى طولانى بکار برد.
این نوآورى ، همچون ابداع گنبد
ژئودزیک باکمینستر فولر براى قرن ۲۱ است.
یکنواخت در شکل و اندازه ، هر عضو از یک جفت به بیرون گسترش مى یابد تا ثبات بیشترى را همچون یک بلوک ساختمانى تامین کند و فضاى کمترى را اشغال کند.
این بلوکه ى بتونى از هر دو طرف متقارن هستند اما در هنگام اتصالشان محکمتر از آن هستند که سرنگون شوند.
براى رسیدن به ارتفاع ، حداکثر ۸۶ بلوک
مى توانند بر روى هم قرار بگیرند و سازه اى قابل ملاحظه در مقیاس و جرم کمتر در مقابل بیشتر هم ارزانش در ساختمان سازى را بسازد.
این سیستم گرانش محور تنها به شکل بتونى خود وابسته نیست و مى تواند با متریالهایى چون چوب ، کتاب و حتى مقوا اجرا شود و اگر ظرفیت فشارى متریال در نظر گرفته شود ، فرو نخواهد ریخت.
آخرین مطالب بلاگ
تکنولوژی-کاشی عایق صوت از جنس پشم چوب
یکی از گروه‌های طراحی و معماری دانشکده معماری استکهلم در هفته طراحی و دکوراسیون کشور سوئد، نمونه متفاوتی از کاشی‌های دیواری رنگارنگ که مانع از نفوذ و عبور صدا می‌شود و در عین حال از پشم چوب بسیار سبک ساخته شده را به نمایش گذاشته است.
تاریخ : 1398/11/06
بیشتر
تکنولوژی-استفاده از تکنولوژی های روسازی بتنی بزرگراه گناباد- قاین-بیرجند
به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، خیرالله خادمی ضمن اعلام این خبر گفت: همزمان با آغاز عملیات اجرایی قطعه سوم از باند دوم محور گناباد- قاین- بیرجند، اجرای عملیات روسازی بتنی در ۴۰ کیلومتر از این محور با بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها و آخرین تکنولوژی‌ در این زمینه و برای اولین بار در کشور آغاز شد.
تاریخ : 1398/11/06
بیشتر